Şanti Torbası

 

Şanti torbası ya da krema torbası, genellikle huni şeklindeki borunu ince ucuna farklı aparatların geçirilerek farklı dekoratif şekillerde; pasta, pupcake gibi gıdaları süslemek için kullanılan üçgen biçimindeki torbaya denilmektedir.

şanti-torbası

şanti-torbası

Kullanım olarak oldukça kolay ve pratiktir, huni biçimindeki torbanın geniş olan yüzeyinden krema ya da krem şanti doldurulur, kremanın doldurulduğu geniş yüzey katlanarak yada rulo şeklinde yuvarlanarak kapatılması sağlanır.

Önceden seçilmiş olan ağızlığı sayesinde ürünün üzerine geniş uçtan aşağıya doğru el yordamı ile sıkılarak kremanın dar uçtan istenilen şekilde pasta veya papcake gibi ürünün üzerine kremanın serilmesi şeklinde uygulanmaktadır.

Şanti torbasının bir çok dekoratif ağızları bulunmaktadır, bunlar gıda ürününe yıldız, yaprak, çiçek, gibi değişik motifler ve yuvarlak, kare, dikdörtgen şeklinde görsel açıdan cezbedici bir çekicilik katmaktadır.

Krem şanti torbaları profiterol gibi içine krema ve aroma dolgusu katılmak istenilen ürünlerin içine kremanın enjekte edilmesi şeklinde de hamur içlerini doldurmakta kullanılmaktadırlar.

Ayrıca şanti torbası çırpılmış kremaları şekillendirmek, çöreklerin reçel, jöle, muhallebi gibi tercih edilen kıvamsı lezzetlerle doldurulmasında yoğun olarak kullanılmaktadırlar.

Leydi(Sünger) parmaklar, ekler, halka tatlısı, puflar gibi tatlı gıdalar gibi baharatlı yumurta, çırpılmış tereyağı, patates püresi gibi lezzetli bir çok gıda için de tercih edilmektedir.

Krem Şanti Fiyatlarını Öğrenmek Ve Satın Almak İçin Buraya Tıklayın!

Kullan at şanti torbası

Tek kullanımlık şanti torbaları yıkama gerektirmez, adından da anlaşılacağı üzere üretimin fazla ya da nadiren lazım olan zamanlarda kullanılmak üzere imal edilmiştirler, genellikle sağlığa zararlı olmayan ucuz plastikten imal edilirler. Bazı durumlarda buzdolabı saklama poşeti ve pişirme parşömenleri kullan at şanti torbaları yerine kullanılmaya çalışılsa da istenilen görselliğin biraz hayal edilene benzemesinden öteye geçemez. Yine de küçük çikolata eritilip serpilerek görsellik yaratılmışı gibi durumlarda oldukça iyidir.

 

Yeniden kullanılabilir şanti torbası

Yeniden kullanılabilir torbalar genellikle sıkı dokunmuş naylon , polyester , kauçuk veya su geçirmez (plastik kaplı) pamuktan yapılır. Kullanımdan sonra yıkanır ve asılarak kurutulur. Kaliteli bir çanta uzun yıllar dayanabilir.

 

Değiştirilebilir uçlar genellikle setler halinde satılır. Belirli uçları genellikle tek tek satın alınabilir. Krom kaplı veya paslanmaz çelik veya plastik olabilirler. Her uç, torbadaki küçük açıklıktan geçemeyecek kadar büyük bir tabana sahip, koni şeklindedir; bazı durumlarda, yiyecek kaşıkla konulmadan önce daha büyük delikten sokulurlar. Uçların torbayı boşaltmadan değiştirilmesi gerekiyorsa, bir çift adaptör halkasıyla kullanılabilirler: bir iç halka torbanın içine bırakılır ve kısmen dışarı itilir. delik, halkanın üzerine bir uç kaydırılır, daha sonra ucun üzerine bir dış halka kaydırılır ve iç halkaya vidalanır. Bazı ucuz setler, geçme halkalı ve vidalı plastik uçlara sahip tek kullanımlık plastik filmden oluşur.

Pek çok yiyecek (dondurma ve basınçlı “püskürtmeli kutu” krem ​​şanti dahil) bir pasta poşeti işlevi görecek şekilde tasarlanmış tek kullanımlık ambalajlarda satın alınabilir.

 

Krema ile süsleme

Bu teknik, sadece 7 basit adımda pastaları ve diğer süslemeleri çırpılmış krema ile nasıl süsleyeceğinizi gösterir.

 • Gerekli ekipmanlar;
 • Krem şanti torbası
 • Krem şanti torbası ucu
 • Spatula

 

 1. Uygulama için doğru nozulu(ucu) seçin ve sıkma torbasına takın
 2. Krem şantiyi sıkma torbasına koyun
 3. Torbayı bir elinizle sıkma torbasının yarısına kadar sıkıştırın
 4. Hazırsınız, istediğiniz yüzeyde kremayı sürmeye başlayın
 5. Bir girdap oluşturmak için aynı yüksekliği koruyarak yavaşça dönün
 6. Nozulu uzağa doğru sürün ve pürüzsüz bir üst kısım oluşturun

 

Şanti Torbanız yoksa ne kullanmalısınız?

Plastik sandviç poşetleri, pasta poşetlerinin popüler bir alternatifidir. Kullanılabilir oldukları için kullanışlıdırlar, çoğu evde vardır ve kullanımı kolaydır. Fermuarlı çantalar, sürgülü uçlu çantalar veya üstü katlanır basit sandviç çantalar kullanabilirsiniz. Sadece kremayı çantaya koyun ve bir köşeye itin.

Bazen krema poşetleri olarak da adlandırılan pasta poşetleri, hamur işlerini doldurmak veya kekleri veya turtaları süslemek için kullanılabilir. Koniktirler ve bir ucunda küçük, diğer ucunda büyük bir açıklığı vardır. Pasta poşetleri genellikle kanvas veya plastikleştirilmiş kumaştan yapılır. Poşet ve pipo gerektiren bir tarif üzerinde çalışıyorsanız, mutfağınızdaki bazı malzemelerle evinizde kendiniz yapabilirsiniz

 

Plastik Sandviç Torbası

Plastik sandviç poşetler, pasta poşetlerinin popüler bir alternatifidir. Kullanılabilir oldukları için kullanışlıdırlar, çoğu evde vardır ve kullanımı kolaydır. Fermuarlı çantalar, sürgülü uçlu çantalar veya üstü katlanır basit sandviç çantalar kullanabilirsiniz. Sadece kremayı çantaya koyun ve bir köşeye itin. Torbanın üstünü bükün ve bir elinizi buzlanmanın arkasına koyun. Köşenin ucunu bir makasla kesin ve boru döşemeye başlayın. Küçük bir kesimle başlayın ve borularınızın daha büyük olmasını istiyorsanız kademeli olarak ayarlayın. Ayrıca, kremayı koymadan önce köşeyi kesebilir ve çantaya metal bir pasta pipet koyabilirsiniz, böylece tasarımlar yapabilirsiniz. Kâğıt Pasta poşeti yapmak için parşömen, yağlı kâğıt veya mumlu kağıt kullanabilirsiniz. Kâğıdı kare şeklinde kesmeniz yeterlidir. Ardından, bir köşeyi karşı köşeye getirerek bir üçgene katlayın. Üçgeni bir koni haline getirin, böylece nokta buzlanmanın çıktığı yer olacak. Koniyi birbirine bantlayın. Metal bir boru aleti ve ardından buzlanma ekleyin. Torbanın üstünü aşağı katlayın ve borulamaya başlayın.

Kâğıt

Kâğıt, pasta poşetlerinin popüler bir alternatifidir çünkü çoğu mutfakta çeşitli parlak kâğıtlar bulunur.

Mutfak havlusu

Bir pasta poşetiniz, plastik poşetiniz veya yağlı kâğıdınız yoksa plastik sargıyla kaplanmış bir mutfak havlusu ile derme çatma bir pasta poşeti oluşturabilirsiniz. Havluyu tezgâhın üzerine koyun ve plastik sargıyla örtün. Havluyu bir koni şeklinde yuvarlayın ve sabitleyin veya birbirine bantlayın. Buzlanmayı veya dolguyu koninin içine koyun ve üstünü kapatın. Bu yöntemi sadece hamur işlerini doldurmak için kullanmalı, turta veya keklerin üzerine narin süslemeler yapmak için kullanmamalısınız.

 

Nozulsuz Krem Şanti Torbası Nasıl Kullanılır?

Pastanız ne kadar lezzetli olursa olsun özenle süslenmedikçe dikkat çekmeyecektir. Pastanız bittiğinde, sıkma çantanızı alıp süslemeye başlamalısınız. İster pasta, cupcake, muffin, ister bisküvi yapın, bir ağızlık yardımıyla onları mükemmel krema ile süsleyebilirsiniz. Nozullar, pastanıza vermek istediğiniz kremayı etkili bir şekilde şekillendirebilecek farklı şekillerde mevcuttur. Boyutları ve bazen pişirmenin kaotik doğası nedeniyle, bu nozullar çatlaklardan geçerek size sadece sıkma poşeti bırakabilir.

 

Neden bir şanti torbası ağzına ihtiyacınız var?

Sıkma torbası ağızlıkları farklı boyut ve şekillerde gelir ve aralarından seçim yapabileceğiniz neredeyse sonsuz sayıda sıkma torbası vardır. İster pastanızın üzerine isim, ister mesaj yazmak, ister cupcakelerinizin üzerine krema yapmak isterseniz, tüm bunları ve çok daha fazlasını sıkma poşeti ağızlıkları ile yapabilirsiniz. Pastalara, tatlılara ve kurabiyelere detay vermek için küçük nozullar kullanılır. En yaygın tasarımlar yıldızlar, yapraklar, yapraklar ve mermilerdir. Bu nozulları pastalarınızın üzerine çizgiler, noktalar, yıldızlar, fırfırlar ve mesajlar vermek için kullanabilirsiniz.

 

Daha karmaşık ayrıntılar veya küçük kekleri doldurmak için daha küçük nozullar da kullanılabilir. Büyük boy nozullar, hamur işlerinin (eklemeler gibi) doldurulması, keklerin katlanması ve kabukların tartlanması için daha kullanışlıdır. Yuvarlak ve yıldız şekilli nozullar, buzlanma işlerinin çoğunu elde etmede oldukça etkilidir. Farklı şekillerdeki kremalar için çok fazla sıkma poşeti doldurmak yerine, sadece başlığı değiştirip yola koyulabilirsiniz. Peki ya boru poşetinizle sabitlemek için bir başlığınız yoksa?

 

Pastanızı nozulsuz tasarlayın

Nozullar pastanıza karmaşık tasarımlar kazandırmak için harikalar yaratsa da, ağızlık olmadan tek başına bir krema poşeti kullanmak da pastanıza çekici tasarımlar verebilir. Biberonlarınızın uçlarını yuvarlak olacak şekilde kesebilirsiniz. Daha sonra bunu, tasarımlarınızı yalnızca bu tek şekli kullanarak yapmak için kullanabilirsiniz. Biberon çantanızda yapacağınız kesim, tercih ettiğiniz tasarımı yapacak kadar geniş veya dar olmalıdır.

 

Yuvarlak uçlu bir boru poşeti ile yapabileceğiniz birçok çekici tasarım olabilir. Nozullarınız yoksa 2-3 sıkma poşetini buzlanma ile doldurmanız ve her poşetin ucuna farklı bir şekil vermeniz gerekebilir. Ucu yuvarlak, yıldız ve üçgen gibi farklı şekillerde kesebilirsiniz.

 

Tek kullanımlık pipet torbalarınız varsa, uçları farklı boyutlarda kesmek harika bir fikirdir. Yeniden kullanmak istediğiniz kaliteli bir boru poşetiniz varsa, onu kesmek pek akıllıca olmayabilir. Bunun nedeni, uçları bir kez kestiğinizde onları tekrar takamazsınız.

 

 

Kendi sıkma torbası memelerinizi yapın

İyi bir sıkma poşetini mahvetmek istemiyorsanız veya tek kullanımlık sıkma poşetiniz yoksa endişelenmeyin. Sıkma poşetini ve kendi ev yapımı başlığınızı kullanarak pastanızı veya keklerinizi yine de süsleyebilirsiniz. Evde sıkma torbası ve meme yapmanın bir yolunu zaten anlattık. Evde yeni bir sıkma torbası ağızlığı yapmanın birkaç yolu:

 

 • Biberon kapağı kullanarak sıkma ağzınızı yapın

 

Bu nozulu yapmak için plastik şişe kapakları, pense, makas, metal şiş ve bir muma ihtiyacınız var. Yumuşak ve dövülebilir hale gelene kadar bir şişe kapağını bir mumun üzerine ısıtın. Dışarı çıkan huni benzeri bir şekil oluşturmak için kapağın altına bir şiş koyun. Şekil alana kadar birkaç saniye bekleyin ve ardından soğuması için suya batırın. Daha sonra huniyi istediğiniz şekil veya boyutta keserek sıkma torbanızın üzerine sabitleyebilirsiniz. Pastanıza farklı şekillerde buzlanmalar vermek için istediğiniz kadar meme yapabilirsiniz.

 

 • Soda kutusu kullanarak sıkma poşeti ağızlığınızı yapın

 

Bunun için soda kutularına, makaslara ve maskeleme bandına ihtiyacınız var. Soda kutularınızın üstlerini kesin, iyice yıkayın ve kurumasını bekleyin. Altlarını da kesin ve içlerinden 2 inç genişliğinde dikdörtgen parçalar kesin. Dikdörtgenin sağ üst köşesini tutun ve içe doğru yuvarlanmaya başlayın. Bir koni şekli oluşacaktır. Güvenli hale getirmek için bir maskeleme bandıyla sıkıca bantlayın. Ucu istediğiniz şekilde ve boyutta kesmek için makas kullanın. Bu yöntemi kullanarak birçok meme yapabilirsiniz.

 

Parşömen Kağıdından Şanti Torbası Nasıl Yapılır?

Süslü buzlanma tasarımları yapmak istiyor ancak şanti torbasına veya krema torbasına sahip değil misiniz? Şanslısın! Sadece birkaç kolay adımda, mutfağınızda bulunanlarla detaylı buzlanma çalışması yapabilirsiniz.

Noel kurabiyesi süslemesi için zarif tasarımlar yapmak veya pastaların üzerine doğum günü tebrikleri yazmak için süslü ekipmanlara ihtiyacınız yok. Tek ihtiyacınız olan bir külah (veya bir pasta ustası gibi konuşmak istiyorsanız “kornet”) şeklinde ev yapımı bir parşömen kâğıdı sıkma torbası.

 

Dağ evindeki kaçamağınıza giderken çat kapı ihtiyaç duyduğunuz krema sıkma torbanız yok farz edelim, bunu kavramadan önce muhtemelen birkaç külah yapıp atmak zorunda kalacaksınız.

Ama bir kere alırsan anlarsın. O yüzden rahatlayın ve eğlenerek öğrenin. Yuvarlanmaya hazır mısınız? İşte adım adım bir kendin yap boru poşeti nasıl yapılır?

 1. Dikdörtgen bir parşömen yaprağını yırtarak başlayın. (Ya da tam tepsi büyüklüğünde bir parçayı katlayıp ortadan ikiye kesin.)
 2. Dikdörtgeni çapraz olarak katlayın. Üçgenlerin mükemmel bir şekilde hizalanmadığını fark edeceksiniz ki bu mükemmel. Demek ki doğru yapıyorsun. Katlama boyunca güçlü bir kıvrım oluşturmak için tırnağınızı veya bıçağın arkasını kullanın.
 3. Kâğıdı kıvrım boyunca kesmek için makas veya bıçak kullanın. Bu size iki parşömen külahı için yeterli olan iki dik üçgen verecektir. Birini bir kenara koyun.
 4. Üçgenlerinizin her birinin üç farklı uzunlukta kenarları olacaktır. Aşağıda görüldüğü gibi soldaki dik açı ile bir üçgen yerleştirin. Üçgenin kısa kenarı solda, uzun kenarı üstte ve orta kenarı alttadır. (Kısa taraf, orta taraf ve uzun taraf için özel talimatlarımız olacak.)
 5. Bir silindir şekli oluşturmak için sol alt köşeyi karşılamak için sol üst noktayı aşağı indirin.
 6. Sağdaki uzun kuyruk ucunun ucunu tutun ve bir koni yapmak için gövdenin etrafına sarın.
 7. Uzun kuyruk ucunu bir kez sardıktan sonra, koninin ucundan çekeceksiniz. Koninin etrafına sarmaya devam etmek daha doğal gelebilir, ancak bu size ihtiyacınız olan şekli vermeyecektir.
 8. Koninin uç açıklığı, yapmayı planladığınız boru tipi için doğru boyutta deliğe sahip olana kadar uzun kuyruk ucunu çekmeye devam edin. Ne kadar çok çekerseniz, açıklığınız o kadar küçük olur ve boru tesisatınız o kadar ayrıntılı olur.
 9. Uç açıklığınız istediğiniz boyuta geldiğinde, kağıdın uzun ucunu alacak ve aşağıda görüldüğü gibi koninin büyük açıklığına katlayacaksınız.
 10. Koninin kenarını kırmak için tırnağınızı kullanın.
 11. Külahın uzun ucunu sabitlemek için bir dar kat daha yapın ve aşağıda görüldüğü gibi size sağlam bir hamur işi torbası verin.

Umarım ki istediğinizi aldınız, olmadı mı? Dert etmeyin bir külah yapmaya çalışın, sonrasını hayal edin işte en basit şekliyle maceranızın sonuna geldiniz. Krem şanti torbanız hazır!

 

Kendin Yap Boru Torbanızı Nasıl Kullanırsınız?
 • Dondurmayı veya kremayı külahınıza hafifçe kaşıklayın, yarısından fazla doldurmadığınızdan emin olun, aksi takdirde torbanın üstünden sıkılır ve büyük bir karışıklık yaratır.
 • Koniyi yarıya kadar doldurduktan sonra, dikiş tarafını kendinizden uzakta tutun ve torbanın üst kısmını kendinize doğru katlayın. Başlamadan önce sol ve sağ köşeleri katlayın ve ardından üst kısmı tekrar katlayın. Bu, çantayı sıkı tutar, böylece çözülmez ve boru çekerken size daha iyi kontrol sağlar.
 • Çalışırken üst kısmı katlamaya devam edin (bir tüp diş macunu düşünün). Ve bir tüp diş macunu gibi, ortasından değil üstten sıkmalısınız.
 • Poşet ucu açıklığınızı ihtiyacınız kadar büyük veya küçük yapabilirsiniz. Bu nedenle, bütün bir pastayı süslemek için, her biri süslemenin farklı unsurları için farklı boyutta uçlara sahip olan bu parşömen pasta poşetlerinden birkaçını yapmayı seçebilirsiniz. Koninin ucunu kesmek için keskin bir soyma bıçağı veya makas kullanın.
 • Farklı renklerde buzlanma veya buzlanma kullanıyorsanız, dekorasyona başlamadan önce torbaların hepsini doldurun ve kullanıma hazır hale getirin.

Dekorasyona başlayın! Bir pastaya veya bitmiş başka bir projeye başlamadan önce, bir tabağa veya fazladan bir parşömen parçasına birkaç girdap veya harf borulama alıştırması yapmak iyi bir fikirdir.

 

Mağazadan alınan krem şantiyi nasıl dengelersiniz?

Çırpılmış krema, herhangi bir tatlı için hemen hemen mükemmeldir. Bir kase kesilmiş meyveye bir parça çırpılmış krema ekleyin ve meyve kasenizi bir tatlıya dönüştürdünüz! Pasta veya hamur işi ile krem ​​şanti de harikadır.

Çocuklarım kaseden kaşıkla yiyecek. Çırpılmış kremayı vanilyadan kakaoya, limondan tarçına, liköre, çileğe kadar her şeyle tatlandırabilirsiniz.

 

Krem Şantiyi Neden Stabilize Etmeliyiz?

Krem şantili keklerde en önemli şey kremanın kıvamıdır.

 

 1. Çok yumuşaktır ve tatlınızın gevşek görünmesine neden olabilir.
 2. Krem şanti ile pipo yapmayı denediniz mi? Çırpılmış kremayı stabilize edin ve aniden çırpılmış krema ile pipo yapmak bir rüya haline gelir.
 3. Ağır kremayı çırpmak ve ardından stabilize etmek genellikle ek bir basit bileşen gerektirir.
 4. Normal çırpılmış kremadan daha uzun bir raf ömrüne sahiptir, bu nedenle artıkları hava geçirmez bir kapta saklayın.

 

Evet, doğru okudunuz, krem ​​şantiyi stabilize etmenin beş farklı yolu. Ah, teknik olarak sadece iki. Öyleyse, onlardan ve ikamelerinden, hangilerinin ne zaman kullanılacağından bahsedelim.

 

 1. Tatlandırılmamış jelatin – Bu, pastanelerde ve ticari tatlı dükkanlarında yaygındır. Genellikle en uzun raf ömrüne sahiptir. En uzun süre krem ​​şanti şeklini koruyacaktır.
 2. Mısır nişastası – Krem şantiyi stabilize etmenin başka bir yolu ve iyi çalışıyor. Jelatine kıyasla mısır nişastasını ev tatlıları için daha sık kullanırım. Şekeri ekledikten sonra çırpılmış kremaya eklemek kadar basit ve kolay.
 3. Şekerlemeciler şeker/Toz şeker – Yine burada yaptığınız şey, şekerlemecinin şekerindeki nişastadan yararlanmaktır, bu genellikle ya mısır nişastası ya da patates nişastasıdır.
 4. Süt tozu – Bu iki seviyede çalışır. İlk olarak, genellikle mısır nişastası olan süt tozundaki nişastadan yararlanır. İkincisi, stabilize edilmiş krem ​​şantiye nişasta aromasına kıyasla daha sütlü bir tat katar.
 5. Puding karışımı – Tahmin ettiniz! Puding karışımı, en yaygın olarak mısır nişastası veya ararot olan nişasta içerir.

 

Ev yapımı krem şanti nasıl koyulaştırılır?                            

Çeşitli tatlılar için süsleme veya krema olarak kullanılan ev yapımı krem şanti, buzdolabında oturduktan sonra ne yazık ki ince veya sulu hale gelebilir. Daha yoğun bir krem şanti oluşturmanın ve bunu önlemenin en kolay yolu aromasız jelatin tozu eklemektir. Hafif bir köpüğü andıran bu daha kalın krem şanti, tatlı sosu olarak kullanımı da daha kolaydır ve tatlının çabuk ıslanmasını engeller.

 

Ağır çırpılmış kremayı soğutulmuş metal bir kaseye dökün, kasede kaç bardak sıvı krema olduğuna dikkat edin. Kremaya yaklaşık 2 yemek kaşığı şeker ekleyin.

 

Kremayı yumuşak zirvelere kadar çırpmak için bir elektrikli karıştırıcı kullanın. Kremayı tadın ve istenirse bir çorba kaşığı şeker ekleyin.

 

Çırpılmış kremaya her fincan sıvı krema için yaklaşık 1/4 çay kaşığı toz aromasız jelatin ekleyin. Sert tepeler oluşana kadar elektrikli karıştırıcı ile çırpın.

 

Yoğunlaştırılmış krem şantiyi hemen bir tatlıya sürün veya kullanıncaya kadar buzdolabında kapalı bir kapta saklayın.

Bizim kremamız, yaklaşık yüzde 35 yağ içeriğine sahip olan ve yaygın olarak krem şanti yapmak için kullanılan bir kremadır. Krem şanti genellikle turtalarda, bazı keklerde ve tatlıların üzerine süsleme olarak kullanılır. Dökülen kremayı krem şantiye dönüştürmek, tel çırpıcı veya karıştırma makinesi ile yapılabilecek basit bir işlemdir.

 

Dökülen Kremayı Krem Şantiye Dönüştürmek Mümkün mü?

Yerel bakkalınızdan yarım litre dökme krema satın alın. Dökme kreması genellikle yoğun krem ​​şanti olarak pazarlanır ve yarım litre, bira ve litrelik kaplarda satılır. Genellikle sütle doldurulur. Dökülen krema, kalın ve kremsi tam yağlı sütü andıran bir sıvıdır.

 

Kremayı küçük ila orta boy metal bir kaseye dökün. Kremayı sert tepeler oluşana kadar çırpın. Kremayı çırpmak için bir çırpma teli, elde tutulan bir karıştırma makinesi veya bağımsız bir karıştırma makinesi kullanın. İkinci yöntem, aşçı üzerinde daha kolay olduğu için tercih edilir. Bir elektrikli karıştırıcı ile kremayı çırpmak için tel çırpma aparatını kullanın.

 

Karıştırırken, yavaş yavaş 3-4 yemek kaşığı ekleyin. tepeler oluşmaya başladığında toz şeker. Kıvamı sıvıdan hafif ve kabarık bir çırpılmış karışıma dönüşene kadar kremayı bir çırpma teli ile çırpmaya devam edin. Çırpıcı kremaya daldırıp kremadan çıkardıktan sonra arkasında sert bir tepe bıraktığında kremanın hazır olduğunu anlayacaksınız. Kaseyi kapatın ve servis yapmaya veya kullanmaya hazır olana kadar buzdolabında bekletin.

Krem şanti torbası

Krem şanti torbası nedir?

Krem şanti torbası nasıl kullanılır?

Krema torbası nedir?

Krema torbası nasıl kullanılır?

Metal uçlu krema torbası

Sıkma torbası

Sıkma torbası nedir?